sobota, 9 stycznia 2016

Każdy czegoś żałuje

Żałuję wielu rzeczy. Często sobie myślę, że gdybym mogła cofnąć czas, zachowałabym się inaczej. Najgorsze, że to co robimy źle, zostaje w pamięci. Nie tylko naszej. Możemy jakiś czas o tym nie myśleć, ale w końcu to wróci, dopadnie nas i sprawi, że nie będziemy mogli w nocy spać. Tak niestety działa ludzka pamięć. Sumienie nie daje spokoju.
Momentami mam ochotę wrócić do przeszłości i kopnąć siebie na tyle mocno, żebym nawet nie pomyślała o robieniu czegoś głupiego.
Nie wiem co nas składnia do takich czynów. Emocje? Alkohol? A może presja czasu? Gdy ma się zaledwie kilka sekund na podjęcie decyzji, nie myśli się o konsekwencjach. Gdy byłam małą dziewczynką, trudne decyzje podejmowała mama. Problemy były łatwiejsze. Teraz, gdy mam 16 lat, nic nie jest proste, mimo że takie może się wydawać. Jeden błąd może prowadzić do wielu konsekwencji, którym nie będę umiała stawić czoła.
Najtrudniej jest potem to wszystko naprawić. Czasem zwykłe "przepraszam" nie wystarczy. A co jeśli straciliśmy tym zaufanie drugiej osoby? Ciężko potem to odwrócić.
Czego ludzie żałują?
Każdy kiedyś powiedział kilka słów za dużo. Zamiast ugryźć się w język, pozwolił aby potok słów leciał. Ktoś powiedział "nie", mimo że tak bardzo chciało się powiedzieć "tak". Może ktoś źle powiedział to co chciał przekazać. Albo ktoś żałuje, że zaufał niewłaściwej osobie, która tylko zostawiła po sobie łzy.
Powodów jest wiele i gdyby tak się zastanowić to nie ma na to "lekarstwa".
Zawsze będziemy popełniać błędy. Jesteśmy tylko ludźmi. Każdy też zasługuje na drugą szansę. Bo przecież uczymy się na błędach.


16 komentarzy:

 1. Właśnie w takim wieku wszystko wydaje się jakieś dziwne, inne. Nie umiemy opisać wielu rzeczy które nas dotykają, dlaczego nas. Z czasem jednak wszystko się unormuje. Życie to metodą prób i błędów. To co się wydarzyło widocznie musiało, aby nas ukształtować, nasz charakter.

  http://barbaretbeauty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile ja bym czasem dała żeby cofnąć czas, ale z drugiej strony patrząc na to co było zdaję sobie sprawę, że była to dla mnie lekcja życia. Przyczyniła się do wielu zmian ;) Warto czasem patrzeć z tej lepszej strony na niektóre sprawy ;)

  ilonakasprzycka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisany post :)
  Wielu rzeczy żałujemy. Jednak zamiast nad nimi się zastanawiać powinniśmy się na nich uczyć :)
  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. dobrze napisane... niestety niektórych błędów uniknąć się nie da, ale one mogą nas nauczyć, żeby nie zrobić czegoś głupiego dwa razy

  jamaicantrip97.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja popełniam tyle błędów że na niektóre już nie zwracam uwagi ale na początku chciałam cofnąć czas w sumie chyba nadal chce
  life-patuu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zobaczysz, że z wiekiem, gdy spadną na Ciebie poważniejsze problemy, te którymi sie przejmowałaś do tej pory to będą błahostki. Dzięki temu człowiek uczy sie nabierać dystansu i rozróżniać mało istotne sprawy od poważnych.
  Pzdr
  http://waciki-na-toniki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Też chciałabym się czasami cofnąć. Trzeba żyć teraźniejszością.
  Pozdrawiam, annenoele.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Z wiekiem,gdy dorastamy trudności się tylko piętrzą,ale no cóż poradzić.Życie łatwym nie jest i jeszcze dużo razy będziemy czegoś żałować :)Również obserwuję :)
  kasiaa-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama również żałuję niektórych decyzji/sytuacji ale patrząc na to z drugiej strony to czegoś one mnie nauczyły i mam nauczkę na przyszłość. Tak jak napisałaś - jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy ale każdy powinien dostać drugą szansę! Może czasami trzeba tylko sobie szybko przeanalizować jakie mogą być konsekwencje, dać sobie więcej czasu i dopiero wtedy podjąć decyzje :)
  anonimoowax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Każdy z nas czasami chciałby cofnąć czas, osobiście marzę o wynalezieniu wehikułu czasu... Trzeba jednak żyć tu i teraz, teraźniejszością. Bardzo mądry post. ;)
  Obserwuję i zapraszam do siebie. ;)
  http://swiat-zwariowaneej.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadza się ... ile razy zdarzyło mi się powiedzieć coś czego później żałowałam... ;x

  U mnie nowy post, zapraszam!
  Obserwuję ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie cofnelambym czasu bo na błędach człowiek się uczy i już drugi raz ich nie popełni (:

  yelloow-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Żałujemy wielu rzeczy, ale z drugiej strony mamy dzięki nim większy bagaż życiowego doświadczenia i ukształtowały one nasz charakter :) Bardzo podoba mi się twój blog i sposób pisania, dlatego zaobserwowałam :)
  MÓJ BLOG – kliknij tu! ♥

  OdpowiedzUsuń
 14. Zawsze czegoś żałujemy, ale wiemy potem żeby nie popełniać tego samego błędu :)
  Susette
  http://0zuzol0.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń