niedziela, 6 stycznia 2019

Filmy godne polecenia #8

Nowy rok zacznę od posta ze starej już serii na moim blogu. Chyba powinnam coś takiego zrobić z serialami, bo tych oglądam znacznie więcej. Jednak udało mi się po raz kolejny zebrać 10 propozycji ciekawych filmów o różnych gatunkach. Dla każdego coś dobrego się znajdzie, więc zapraszam do zapoznania się z tą niedługą listą filmów godnych polecenia.

1. Jaki ojciec taka córka„Rachel staje na ślubnym kobiercu. Jednak w momencie wypowiadania przysięgi zaczyna dzwonić jej telefon służbowy. To z kolei sprawia, że jej narzeczony postanawia zrezygnować ze ślubu i zostawia ją samą przed ołtarzem. Z odsieczą przychodzi jednak niewidziany od lat ojciec Rachel, Harry. Po przepełnionej alkoholem nocy oboje budzą się na ogromnym statku rejsowym.”
źródło: https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/08/03/jaki-ojciec-taka-corka-recenzja/

2. Seks w wielkim mieście
"Przez bardzo długo czas Carrie Bradshaw szukała miłości nie tam gdzie powinna.. ale zawsze w pięknych butach. Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda powracają po zakończeniu kultowej serii telewizyjnej. Rozwijając karierę zawodową, dbając o związki, doświadczając radości macierzyństwa i żyjąc na Manhattanie, dziewczyny zdają sobie sprawę bardziej niż kiedykolwiek, że prawdziwa przyjaźń nigdy nie wychodzi z mody."
źródło: filmweb3. Seks w wielkim mieście 2"Cztery przyjaciółki pragną odciąć się od problemów. W tym celu wylatują do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie wpadają w pułapkę różnic kulturowych.”
źródło: filmweb4. Do wszystkich chłopców, których kochałam„Nieśmiała Lara Jean pisze listy do chłopców, których darzyła sympatią. To był jej sposób na odreagowanie emocji, ale wkrótce niewinne zapiski na papierze trafiają do adresatów, a życie nastolatki wywraca się do góry nogami.”5. Mamma Mia! Here we go again"Sophie spotyka się na greckiej wyspie Kalokairi z przyjaciółkami swojej matki Donny - Rosie i Tanyą. Dziewczyna ogłasza im, że jest w ciąży, jadnak obawia się, że samodzielnie nie uda jej się wychować dziecka. Kobiety oferują swoją pomoc, a do spółki dołączają także mąż Donny, Sam oraz jej byli partnerzy: Hary i Bill. Wszyscy zaczynają opowiadać historię nastoletniej Donny, która została matką w młodym wieku i samodzielnie wychowała dziecko, jednocześnie prowadząc grecką willę oraz śpiewając w girls bandzie.”
źródło: filmweb6.  The Kissing Booth 


"Elle przyjaźni się od zawsze z Lee, ale wkrótce wszystko wymyka się jej spod kontrolo. Zakochuje się w chłopcu o imieniu Noah przez tytułową całuśną budkę, jednak ich relacja to typ zakazanej miłości. Czy Elle postanowi zaryzykować przyjaźń i stworzyć normalny związek czy wybierze wieczną i wierną przyjaźń z Lee?”7. Kamienie na szaniec
Zatrzymajmy się przy tym tytule. Chciałam tylko wspomnieć, że każdy Polak powinien przeczytać książkę lub obejrzeć film. Jest niesamowity.„Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo”. Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem - przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez boga rzucane na szaniec” zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.8. Ponad wszystko


„Maddy ro bystra, ciekawa świata osiemnastolatka, obdarzona bujną wyobraźnią, która wskutek rzadkiej choroby nie może opuszczać swojego domu. Jednak, gdy poznaje Olly’ego - uroczego chłopaka z sąsiedztwa, budzi się w niej pragnienie porzucenia bezpiecznej kryjówki i poświęcenia wszystkiego dla miłości”9. Planeta Singli 2


Związek Ani i Tomka przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander  - zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.10. Grinch


Grinch znów powraca, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony stwór Grinch, nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć._____________________4 komentarze:

 1. Przedstawiłaś prawie wszystkie filmy które uwielbiam. Jedynie za "The Kissing Booth" nie przepadam. "Kamienie na Szaniec" - większość filmu przepłakałam. O pierwszym filmie nie słyszałam, z chęcią obejrzę.
  Bardzo ciekawy post.
  Pozdrawiam serdecznie :)
  http://fashionismaio15.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. I love your post dear! I want to congrats you for this beautiful blog, is so inspiring, so powerful, so unique. If you want you can check out my blog.I write about fashion, beauty, and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends!

  http://herecomesaajla.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń
 3. "Planetę singli 2" i "Do wszystkich chłopców..." oglądałam i bardzo na plus. Nie słyszałam za to nigdy o tym pierwszym filmie z listy, ale zainteresuję się nim.

  OdpowiedzUsuń